ماسک موی تابستانی برای عروس های تابستانی

روزهای گرم سال با ماسک های خانگی مواظب موهاتون باشید

مراسم عروسیتان در تابستان است؟ نگران موهایتان هستید که چگونه به نظر برسند؟ نگران نباشید ما به شما عروس های زیبا ماسک موهای تابستانی خانگی معرفی می کنیم. تنها کافی است نگاهی به مطالب ذیل بیندازید با ما همراه باشید


ماسک آواکادو برای موهای خشک و کدر

اگر میخواهید موهایی چون ابریشم نرم و لطیف داشته باشید پس سراغ اواکادو بروید
ماسک آواکادو موجب نرم شدن، مرطوب شدن و ضخیم شدن موهای خشک می شود.یک آواکادوی رسیده را با یک دوم فنجان شیر، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بادام ترکیب کنید. آنها را به موهای خود بزنید و 15 دقیقه بعد بشویید


ماسک تخم مرغ برای انواع موها

از زمان های قدیم این ماده غذایی تاثر مثبتش را بر روی موها به اثبات رسانده است
زرده تخم مرغ را با 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون، یک فنجان شیر و یک قاشق غذا خوری آب لیمو ترش ترکیب کنید. آن را به موها بزنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه بشویید. تخم مرغ حاوی مقادیر بالای پروتئین و پتاسیم است که آسیب موها را برطرف می کند.همچنین ویتامین آ دارد که موجب کاهش شکنندگی مو می شود. تخم مرغ همچنین حاوی ویتامین است که موجب رشد موهای جدید می شود.


ماسک ماست برای موهای کدر

ماست به داد موهایی که باق بودن خودشون رو از دست دادن رسیده
اگر موهایتان در اثر آلودگی هوا کدر شده یا در اثر استفاده از محصولات آرایشی مو آسیب دیده ماسک ماست بسیار مفید است. یک دوم فنجان ماست ساده را به موهای نم دار بزنید. بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند.


ماسک موز برای موهای چرب


موز حاوی مقادیر بالای ویتامین آ، ای، سی و پتاسیم است که تولید چربی مو را متعادل می کند و پوست سر را سالم نگه می دارد.2 عدد موز را با 2 قاشق غذا خوری روغن نارگیل، روغن زیتون و عسل مخلوط کنید.بگذارید 5 دقیقه روی موهایتان بماند. سپس با آب گرم یا سرد بشویید. موهای شما نرم و درخشان به نظر خواهد رسید.ماسک روغن نارگیل برای موهای خشک و آسیب دیده

موهاییی که نازک و شکننده شدند و محکم بودن خود را از دست دادند باید یک
  قاشق غذا خوری روغن نارگیل را با یک قاشق روغن زیتون ترکیب کنید. بگذارید هر چقدر می خواهید روی موهایتان بماند سپس با شامپو موهایتان را بشویید.


ماسک توت فرنگی برای موهای چرب

ویتامین سی موجود توت فرنگیPH سر و چربی آن را متعادل می کند. چند عدد توت فرنگی را با یک قاشق غذا خوری عسل و یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل ترکیب کنید. بگذارید 15 دقیقه روی موها بمانید. سپس با آّب خنک بشویید.


ماسک بلغور جو دو سر برای موهای دارای موخوره و پوست سر مشکل دار


اگر موهایتان مو خوره دارد یا کف سرتان می خارد، این ماسک مناسب است و طرز تهیه آن بسیار ساده است. یک قاشق غذا خوری جو دو سر را با یک قاشق غذا خوری شیر تازه و یک قاشق غذا خوری روغن بادام یا روغن زیتون ترکیب کنید و بگذارید 20 تا 25 دقیقه روی موهایتان بماند.سپس موهایتان را با شامپو بشویید.

ماسک برای شادابی و درخشندگی موی عروس

به کمک چند ماده گیاهی ماسک های تقویتی ساده ای تهیه کنید تا موهای زیبا و درخشانی  داشته باشید


ماسک موی روغن زیتون

مقداری روغن زیتون را با یک تخم‌مرغ زده شده مخلوط کرده و موهایتان را کاملا به آن آغشته کنید. اجازه دهید ماسک نیم‌ساعت روی موهایتان باقی بماند. بهتر است برای جلوگیری از چکیدن آن از یک پوشش پلاستیکی در اطراف سرتان استفاده کنید. پس از نیم‌ساعت موهایتان را با آب سرد بشویید زیرا آب سرد مانع ماسیدن و سفت شدن تخم‌مرغ روی موها می‌شود.
همچنین می‌توانید با مخلوط روغن زیتون و عسل نیز یک ماسک موی دیگر تهیه و به روش فوق استفاده کنید.

ماسک موی آرد جوی دوسر

جوی دوسر، شیر و روغن بادام را به مقدار مساوی در یک کاسه با یکدیگر مخلوط کنید، به طوری که یک خمیر غلیظ و یکنواخت به دست آید. با استفاده از یک شانه دندانه درشت تمامی گره‌ها و کرک‌های موهایتان را باز کنید سپس با انگشتانتان این ترکیب را کاملا روی موهای خود بمالید. آن را نیم‌ساعت روی موهای خود قرار دهید سپس کاملا با آب بشویید.

ماسک موی ماست و تخم‌مرغ


ماست و سس مایونز را به مقدار مساوی با یک تخم‌مرغ کاملا زده شده مخلوط کنید. این خمیر را روی موهایتان بمالید و اجازه دهید نیم‌ساعت روی موهایتان بماند. پس از این مدت موهایتان را کاملا با آب سرد بشویید و برای کسب نتیجه بهتر از یک شامپو و نرم و مرطوب کننده مو استفاده کنید