همه چیز درباره ی عطر

حتما این مقاله را بخوانید

نکات کلیدی* 
مناطق گرم و مرطوب پوست، عطررا به خوبی حفظ می‌کنند. پس عطر را به نقاط نبض‌دارتان که در آن جریان خون قوی‌تر و پوست گرم‌تر است، بزنید
 داخل مچ دست، پشت زانو، پشت گوش، بین سینه‌ها، مچ پا و داخل آرنج جزو این نواحی هستند
همچنین می‌توانید عطر را در هوا اسپری کرده و از رویش رد شوید
 - هرگز عطر را نمالید.چون مولکول‌های معطرش ازبین می‌رود
برای داشتن بویی ملایم‌تر،عطر را به جای اینکه روی ساعدتان بزنید، بیرون دست‌تان اسپری کنید

 اگر می‌خواهید موها ولباس‌تان نیزمعطر باشد، عطر را در هوا اسپری کنید و از آن رد شوید. این روش برای کسانی مناسب است که دوست ندارند بوی عطر فقط روی یک نقطه خاص از بدن‌شان باشد. این کار برای میهمانی‌ها و جاهای شلوغ بسیار مناسب است


نحوه ی درست عطر زدن

عطر زدن کار راحتی است، اگر عطر تان جامد است، روی پوست بمالید. از مالیدن مچ ها روی هم خودداری نمایید، تا از شکستن رایحه جلوگیری کنید.

برخی خانم ها عطر را در هوا اسپری کرده و از داخل آن عبور می نمایند. با این که این روش موثر است، اما باعث هدر رفتن مقدار قابل توجهی از عطر می شود، پس اگر عطر تان گرانقیمت است، از انجام این کار خودداری نمایید.

همیشه پیش از پوشیدن لباس و زیورآلات عطر بزنید. برخی عطر ها روی پارچه، فلزات و مروارید لکه به جای می گذارند. اگر می خواهید که روی لباس های تان (مانند روسری یا شال تان) عطر بزنید، حتما ابتدا عطر را روی قسمت های مخفی لباس بزنید.

عطر زدن به مو

آغشته کردن مو به عطر، راه عالی ای برای بر جا گذاشتن رایحه ی ملایم از خودتان است. مراقب باشید تا عطر را به موی تازه شسته شده بزنید، در غیر این صورت روغن های طبیعی (و هر ماده ی مصنوعی مو) روی بوی عطر تاثیر می گذارند. از آنجایی که عطر حاوی الکل است و می تواند ساقه ی موها را خشک کند، عطر را از فاصله ی دور به مو های تان بزنید. یک یا دو بار اسپری از فاصله ی ۲۰ سانتی متری کافی است.چه کارکنم که بوی عطرم ماندگارتر شود ؟

چند حقه برای افزایش عمر رایحه روی بدن وجود دارد. به عنوان مثال، اگر پوست خشک باشد، بو سریع تر از بین می رود. استفاده از مرطوب کننده های بی بو روش بسیار عالی ای برای آماده نمودن پوست جهت انعکاس رایحه ی عطر است.

هم چنین می توانید با استفاده از وازلین روی نقاط مورد نظر و سپس اسپری عطر روی آنها، ماندگاری رایحه را افزایش دهید. در این حالت، قطره های عطر به جای فرو رفتن در محفظه های پوست، به وازلین می چسبد؛ که باعث کاهش و یا از بین بردن نیاز به زدن دوباره ی عطر در طول روز شود.

محصولات لایه ای از یک برند نیز یک راه موثر دیگر جهت افزایش تاثیر گذاری عطر است. می توانید از ژل بدن معطر، لوسیون بدن و عطری که همه دارای یک رایحه هستند، استفاده نمایید. ترکیب محصولات به رایحه کمک می کند تا در طول روز به بهترین نحو خود روی پوست باقی بماند.

.

اندازه ی عطر چه قدر باید باشد ؟

درست است که عطر در اندازه های بزرگ از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است، امّا بهتر است عطری را که برای اوّلین بار برگزیده اید در اندازه ی کوچک و به اصطلاح اندازه ی آزمایشی بخرید. اگر از مصرف آن راضی بودید می توانید دفعه ی بعد اندازه ی بزرگ آن را بخرید.
آزمایش عطر

انتخاب عطر به حسّ بویایی و بدن شما بستگی دارد. بوی واقعی عطر وقتی احساس می شود که با گرمای بدنتان تماس یابد. پس پیش از خرید حتما ابتدا عطر مورد نظرتان را امتحان کنید. برای این کار کمی عطر به مچ دستتان بزنید و صبر کنید تا خشک شود، بعد آن را بو کنید. حتّی اگر همان موقع شما را تحت تاثیر قرار داد فورا اقدام به خرید نکنید. بگذارید نیم ساعت بگذرد؛ اگر بو از بین رفت،عطر مناسبی نیست. عطر خوب باید دست کم ۴ تا ۵ ساعت دوام بیاورد. شما برای گذراندن این نیم ساعت یا یک ساعت می توانید از مغازه ی عطر فروشی بیرون رفته و به ادامه ی کارتان پبردازید تا این زمان طی شود. اگر بوی عطر مورد نظرتان باقی ماند، آن وقت برگردید و آن را خریداری نمایید. اگر در حین آزمایش و انتخاب، ۶ – ۵ مدل عطر را استعمال کردید؛ از آزمایش عطرهای بعدی خجالت نکشید و عطرهای بیشتری را از فروشنده جهت تست بخواهید. این امر باعث می شود تا شما عطر مورد نظر خود را بهتر و بهتر پیدا کنید.زمان خرید عطر

اوّل صبح، بهترین زمان خرید عطر است؛ زیرا شامّه قوی تر است و تشخیص بوها آسان تر. وقتی قصد خرید عطر دارید، پیش از خروج از خانه به خود عطر نزنید تا بتوانید بوی عطرهای متفاوت را تمیز دهید.

دنبال اسم نباشید: عطری را انتخاب کنید که خودتان بویش را بپسندید. به تبلیغات تجاری و حرف دیگران گوش ندهید. نام عطری که سر زبان ها بیفتد و معروف شود بسیاری از آقایان و خانم ها را به دنبال خود می کشاند، در حالی که برای بیشتر آنها مناسب نیست.


با عطر دوش نگیرید

از مصرف زیاد عطر خودداری کنید. عطر را فقط در نقاطی که بوی خوش را منتشر می کنند بزنید. در این صورت دیگران حس می کنند بوی خوش از خود بدن شما متصاعد می شود. این نقاط شامل مچ دست ها، روی شقیقه ها، آرنج ها در محلّ خم شدن دست، کف دستها و زیر زانوهاست. به نقاطی مانند پشت گوش ها و زیر بغل ها عطر نزنید.

امیدواریم که با خواندن این مقاله شما را در انتخاب عطر مناسب درست راهنمایی کرده باشیم.
با اخبار و مقالات به روز و جدیدتر در روزهای اتی با ما همراه شوید