رنگ سال 2017

رنگ سال ۲۰۱۷ اعلام شد؛ سبز متمایل به زرد

بر اساس گفته های «لتریک آیزمن»، مدیر اجرائی موسسه رنگ پنتون، رنگ سال ۲۰۱۷ قرار است ویژگی های: طراوت بخش، جوان کننده و حیات دوباره داشته باشد. با این حساب به احتمال زیاد باید منتظر رنگی متفاوت از همه رنگ هایی باشیم که در سال های گذشته شاهد آن ها بوده ایم«آیزمن» بیان داشته: «رنگ سبزی که امسال معرفی می کنیم با بقیه سبزها در سال های گذشته فرق دارد. ما حس جدید و نو بودن را دوست داریم و برایمان مهم است تا رنگ سال، علاوه بر زنده بودن، تا حدی روشن هم باشد.»


پنتون در گذشته، مثلا در سال ۲۰۱۳ نیز رنگ سبز زمردی را به عنوان رنگ سال معرفی کرده بود ، اما این نخستین بار است که سبز روشن که در جوانه برگ ها و درختان شاهد آن هستیم را به عنوان رنگ سال معرفی می کند. همچنین بد نیست یادآوری کنیم که در سال ۲۰۱۰ هم رنگ فیروزه ای-سبز، به عنوان رنگ سال معرفی شده بود. اما هر دو رنگ سبز یاد شده، با سبز امسال بسیار فرق دارد . کسانی که رنگ  امسال را دوست دارند، احتمالا افرادی خواهند بود که به ایجاد یک تغییر اساسی در چیدمان خانه خود فکر می کنند.
سبز، رنگ های متعددی را شامل می شود. اگر چه رنگ امسال نوعی سبز روشن متمایل به زرد است، اما با سبز، رنگ های متنوع زیادی می توان تولید کرد. رنگ سبز از دیرباز محبوبیت و جایگاه ویژه ای در طراحی و مد داشته است. اولین باری که از این رنگ در لباس استفاده شد، به دهه ۲۰ میلادی بر می گردد که زنان جرات کرده و لباس هایی با رنگ های جدید به تن می کردند.


به گفته آیزمن احتمالا در سال ۲۰۱۷ خیلی از مردم این عبارت را استفاده خواهند کرد: «مطمئن نیستم که این رنگ را دوست داشتم باشم.» شاید دلیلش هم این است که این رنگ در طبیعت به وفور یافت می شود. اما اگر چندان مایل نیستید که همه دکور خانه خود را سبز کنید، می توانید از کوسن ها یا تابلوهایی که سبز دارند برای تغییر چیدمان در سال ۲۰۱۷ بهره بگیرید.