راهنمای انتخاب روسری و مانتو برای عید

هماهنگی لازم مانتو و روسری

کاربرد مانتو، شال و روسری بیشتر از هر نوع دیگری از لباس زنانه در میان خانم‌ها محبوب است. علت آن نیز کاملا واضح است بخاطر اینکه کاربردی تر بوده و در طول روز نیز بیشتر از هر نوع لباسی مورد استفاده خانم‌هاست. بهترین رنگ مانتو و روسری کدام است؟ در این مقاله سعی می‌کنیم به ارایه نمونه‌های مناسب مانتو روسری و شال بپردازیم و چند ست مانتو و شال و روسری برای شما ارایه دهیم. 

برای ست کردن رنگ روسری و مانتو و یا ست کردن شال و مانتو باید به رنگ‌های اولیه و ثانویه آشنا بشوید.

۱- رنگ‌های اولیه: زرد، قرمز و آبی

۲- رنگ‌های ثانویه (ترکیبی)

۱- ست کردن شال و روسری با مانتو – سیاه و سفیداز نظر متخصصان و طراحان مد و لباس، سفید و مشكی رنگی ندارند. سفید محصول نبودن تركیبات رنگی با بیشترین درخشندگی است. در نقطه مقابل، سیاه از تركیب تمام رنگ‌ها با بیشترین حد تیرگی به‌وجود آمده است. این دو رنگ تنها رنگ‌هایی هستند كه با تمام رنگ‌ها هماهنگی دارند.

۲- ست کردن شال و روسری با مانتو – قرمز و سایر رنگ‌ها

قرمز قابلیت جور شدن با سفید، مشكی، قرمز، بنفش، نارنجی و سبز را دارد. بنابراین بهتر است رنگ روسری و یا شال خود را قرمز انتخاب کنید و رنگ مانتو خود را از رنگ‌هایی که مطرح شد انتخاب کنید


ست شال و مانتو به عواملی مانند رنگ پوست، فصل و موقعیتی که قصد استفاده از آن را دارید، بستگی دارد. به عنوان مثال می‌توانید در بهار و تابستان از رنگ‌های روشن و پاستلی استفاده کنید.

همچنین اگر می‌خواهید برای محیط کار و یا مجالس رسمی این دو پوشاک را با هم ست کنید بهتر است از رنگ‌های خنثی و تیره استفاده کنید. رنگ‌های خاکستری، مشکی و قهوه‌ای در این دسته بندی قرار می‌گیرند.ست کردن شال و روسری با مانتو – بنفش با سایر رنگ‌ها

رنگ بنفش با مشکی، سفید، بنفش، قرمز، آبی و زرد هماهنگی داردست کردن شال و روسری با مانتو – زرد با سایر رنگ‌ها

زرد با رنگ‌های سفید، مشکی، زرد، سبز، نارنجی و بنفش هماهنگی دارد اما در كل رنگ سختی برای ست كردن است چون تند و آتشین است. به شما توصیه می‌كنیم برای ست كردن از طیف‌های ملایم‌تر آن استفاده کنید. شال زرد را به خوبی می‌توان با مانتو مشکی ست کرد.

مانتو مناسب برای خانم ها با شکم بزرگ

 • مانتوهای یقه هفت کشیده یک انتخاب مناسب برای شماست.
 • مانتوهایی که برش آن ها کاملا راسته باشد را انتخاب کنید.
 • از مانتوهایی استفاده کنید که کمر آن ها زیر سینه قرار دارد. زیر علاوه بر آنکه شکم شما را تا حدودی محو می کند کمرتان را بیشتر به چشم می آورد.
 • مدل هایی که یک طرف مانتو روی قسمت دیگر قرار می گیرد نیز می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

 

مانتو نامناسب برای خانم ها با شکم بزرگ
 

 • از انتخاب مانتوهای طرح دار خودداری کنید.
 • مانتوهایی کمردار که کمر آن ها روی شکم بسته می شود، برای شما مناسب نمی باشد.
 • مانتوهای پف دار یا چین دار را انتخاب نکنید.
 • از پوشیدن مانتوهایی که در قسمت شکم و پهلو تزیین شده اند خودداری کنید.مانتو مناسب خانم‎ها با بالاتنه بزرگ

 • مانتوهایی که طرح آن‌ها در قسمت‌های مختلف به جز سینه‌ها باشد را انتخاب کنید، زیرا نظر دیگران از سمت آن‌ها منحرف می‌شود. استفاده از یک شلوار، کیف، روسری یا یک کفش شیک نیز می تواند در این مورد به شما کمک کند.مانتو نامناسب خانم‌ها با بالاتنه بزرگ

 • اگر سینه بزرگی دارید از پوشیدن مانتوهایی که در قسمت سینه چین و پف دارند خودداری کنید زیرا این مدل مانتوها سینه‌های شما را بزرگ تر نشان می دهد.
 • مانتوهایی انتخاب کنید که در قسمت سینه‌ها جذب تنتان نباشد زیرا برخلاف تصور برخی این کار باعث جلب توجه در قسمت سینه‌ها می شود.