در هر فصل، لباس چه رنگی بپوشیم؟

با رنگ‌های مناسب هر فصل آشنا شوید

آیا دوست ندارید که مردم مدام به شما بگویند چقدر قشنگ به نظر می‌رسید؟ مطمئناً همه ما از این موضوع استقبال می‌کنیم! این مسئله ارتباط بسیار زیادی به لباس‌هایی که می‌پوشید دارد. پوشیدن رنگ «ایده‌آل» تأثیری تقریباً جادویی دارد به طوری که چشمان شما را درخشان‌تر و تُن پوست شما را خوشرنگ‌تر جلوه می‌دهد و ویژگی‌های زیبای شما را برجسته‌تر می‌کند.

پیدا کردن رنگ مناسب لباس برای پوشیدن چندان دشوار نیست، ولی کمی نیاز به فکر کردن دارد. رنگ مناسب برای هر زنی متفاوت است و به متغیرهایی همچون رنگ پوست، مو و چشم، و حتی شخصیت افراد بستگی دارد. فضای زیادی برای خلاقیت هم وجود دارد. رنگ، ابزاری عالی است تا شخصیت درونی خود را به دیگران بیان کنید.

با توجه به تُن پوست و رنگ مو و چشمانتان، شما به یکی از چهار فصل تعلق دارید: زمستان، تابستان، بهار و پاییز. راهی سرگرم‌کننده برای اینکه رنگ ایده‌آل خود را کشف کنید این است که دست دوستتان را بگیرید و به فروشگاه پارچه فروشی بروید. تکه‌ پارچه‌های رنگی را نزدیک صورتتان بگیرید، و از دوستتان نظر صادقانه‌اش را بپرسید. آیا آن رنگ شما را زیبا جلوه می‌دهد، یا اینکه بهترین انتخاب ممکن نیست؟ با این چهار رنگ شروع کنید: آبی رویال برای زمستان، صورتی ملایم برای تابستان، زرد پررنگ برای بهار، و طلایی برای پاییز.

بعد از اینکه برایتان مشخص شد کدام یک از چهار رنگ جذاب‌تر است، ترکیب‌های مختلف آن رنگ را هم امتحان کنید.

در ادامه رنگ‌های مخصوص هر فصل را با هم مرور می‌کنیم.

زمستان

رنگ‌های زمستانی سرزنده، دراماتیک و ظریف هستند. آن‌ها رنگ‌های خنک بر پایۀ آبی هستند و با رنگ‌های سفید، طلایی یا پلاتینوم بهتر از همه مچ می‌شوند. زمستان تنها فصلی است که می‌توانید سفید یا مشکی خالص بپوشید.

در هنگام خرید لباس در زمستان، رنگ‌های زیر را مد نظر داشته باشید.

 

تابستان

رنگ‌های تابستانی نرم، حساس و موقر هستند. آن‌ها رنگ‌های خنک بر پایۀ آبی هستند و بهتر است که با طلایی سفید، طلایی قرمز، نقره‌ای یا پلاتینوم مچ شوند. رنگ‌های روشن و خنثی در تابستان بهتر از هر رنگی است.

در هنگام خرید لباس در تابستان، رنگ‌های زیر را مد نظر داشته باشید.

 

بهار

رنگ‌های بهاری روشن، با طراوت و بشاش هستند. آن‌ها رنگ‌های گرم بر پایۀ زرد هستند و با طلایی زرد یا برنزی بهتر از همه مچ می‌شوند. بهار لطیف‌ترین فصل است و رنگ‌هایی زنده دارد. در فصل بهار بهتر است که از پوشیدن لباس‌های تیره‌تر پرهیز کرد.

در هنگام خرید لباس در بهار، رنگ‌های زیر را مد نظر داشته باشید.

 

پاییز

رنگ‌های پاییز گرم، غلیظ و مِلو هستند. آن‌ها رنگ‌های گرم بر پایۀ آبی هستند و بهتر است با زرد طلایی، برنزی یا مسی مچ شوند. صورتی و آبی و قرمز انتخاب‌های خیلی خوبی برای پاییز نیستند.

در هنگام خرید لباس در پاییز، رنگ‌های زیر را مد نظر داشته باشید.