رژیم های غذایی به سبک هنر پیشه های هالیوودی

ستاره هالیوودی برای عروسی شان چطور لاغر می شود؟

لاغری به سبک کیت وینسلت
کیت وینسلت از جمله هنرپیشگان هالیوود است که بعد از دوران بارداری اضافه وزن زیادی را تجربه کرد. او چند رژیم غذایی را به برنامه غذایی اش راه داد اما در نهایت از یک رژیم غذایی جالب نتیجه گرفت که به او کمک کرد تناسب اندامش را حفظ کند و از چاقی و چربی های اضافه فاصله بگیرید. اگر در روزهای نزدیک عروسی شما هم نمی توانید وزن تان را کاهش دهید بهتر است این روش عجیب کاهش وزن را دنبال کنید. شاید شما هم مانند کیت از این رژیم نتیجه بگیرید.


بر اساس این رژیم کیت وینسلت به مدت دو روز یک برنامه سم زدایی را دنبال کرده و سپس به مدت 15 روز رژیم سخت و فشرده ای داشته است که بد نیست با فازهای مختلف این رژیم آشنا شوید


رژیم سم زدایی  دو روزه

فاز اول این رژیم به این شکل است که باید برای سم زدایی یک رژیم غذایی شامل میوه های مختلف را دنبال کنید

صبحانه

دو عدد پرتغال و دو عدد نارنگی

میان وعده صبح
یک لیوان اب پرتغال و لیمو ,شاتوت یا کیوی

ناهار

یک قاچ هندوانه یک فنجان انگور و یک عدد سیب

عصرانه
یک عدد گریپ فروت و یک عدد نارنگی

شام
سه برش آناناس  3 عدد بیسکوییت و یک عدد موز
رژیم سفت و سخت 15 روزه

در فاز دوم لازم است که برای کاهش وزن برنامه غذایی محدودی دنبال شود. یک نمونه این رژیم غذایی فشرده به این شکل است

 

  صبحانه : یک عدد گریپ فروت(یا سایر میوه ها فصل)، یک برش نان سبوس دار، چای یا قهوه بدون شکر و شیر

 

  ناهار : یک تکه سینه مرغ یا گوشت کم چرب کبابی شده، گوجه فرنگی( بصورت خام در سالاد یا بخار پز یا کبابی شده)، یک برش نان

 

شام : یک نوع غذای دریایی مانند میگو یا ماهی، سالاد سبزیجات مخلوط
 
ورزش در کنار رژیم 
رژیم غذایی بر اساس تجزیه و تحلیل اجزای صورت به ورزش توجه چندانی ندارد. با این وجود کیت وینسلت خودش در کنار دنبال کردن این رژیم برنامه ورزشی منظمی را دنبال کرده که شامل پیاده روی روزانه بوده است. پس اگر شما هم می خواهید رژیم کاهش وزن برایتان موثر تر باشد در کنار کنترل موادغذایی وکالری های دریافتی، ورزش را از یاد نبرید .

 برای همه عروس ها مفید است؟ 

به گفته متخصصان این رژیم غذایی برای همه افرادی که سابقه آلرژی ندارند، قابل اجراست. البته بهتر است افرادی که ضمن چاقی مشکلات دیگری هم دارند یا دچار خستگی مزمن هستند از این رژیم دوری کنند. با این وجود قبل از شروع این رژیم حتما با یک متخصص تغذیه مشورت کنید .

 فرادی که این رژیم را دنبال می کنند وزن شان بطور قابل توجهی کاهش پیدا می کند، اما این موضوع به این بستگی دارد که فرد تا چه حد در رژیم غذایی کالری های دریافتی بدنش را کاهش می دهد و چقدر مصرف نمک، شکر، لبنیات و غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی اش حذف می کند. بنابراین در کنار مصرف مواد غذایی خاص، توصیه می شود که حجم وعده های غذایی تان را کاهش دهید. یک پیشنهاد برای رسیدن به این هدف این است که بشقاب کوچکی را برای غذا خوردن در نظر بگیرید تا در هر وعده مقدار غذای کمتری داخل بشقاب تان قرار دهید و بدین ترتیب برنامه کاهش وزن شما با موفقیت بیشتر و در مدت کوتاه تری به پایان برسد. 

 

رژیم لاغری مگان فاکس برای عروسی هامگان فاکس از جمله محبوب ترین و زیباترین ستاره های دنیای هالیوود است و خیلی از دخترها و زنان جوان دوست دارند که اندام و چهره ای شبیه به وی داشته باشند. آیا می دانید که راز اندام زیبا و متناسب فاکس در چیست؟ او در برنامه غذایی روزانه اش از عادت های اجداد غارنشین خود پیروی می کند و با بهره گیری از نوعی رژیم غذایی موسم به «پالئو» موفق شده خودش را لاغر و خوش اندام نگه دارد.

رژیم غذایی پالئو
 
در برنامه غذایی پالئو شما به پیروی از عادات غذایی مردم غارنشین ترغیب می شوید و به این ترتیب سبک زندگی خود را تغییر می دهید. این برنامه غذایی به معنای خداحافظی با تمامی مواد غذایی فراوری شده از جمله نان و غلات سفید، قند و شکر و حتی لبنیات است. از سوی دیگر این برنامه غذایی روی استفاده از گوشت قرمز، ماهی، تخم‌مرغ، سبزیجات، روغن‌ها، دانه‌های روغنی و سبزیجات غده‌ای تاکید فراوانی دارد.

اصول رژیم غذایی پالئو
 
وقتی تحت این رژیم غذایی هستید هر وعده غذایی شما باید شامل حداقل یک منبع پروتئینی بوده و اندازه آن معادل یک کف دست باشد. اندازه منابع کربوهیدراتی که در هر وعده صرف می شود تقریبا معادل یک مشت بسته بوده و چربی ها و روغن ها نیز با انگشت شست سنجیده می شوند. البته این اندازه ها مختص عروس خام هاست و اگر آقا دامادها بخواهند با این برنامه لاغر شوند باید اندازه هر وعده را دو برابر کنند. تعداد وعده های مجاز در این برنامه 3-4 وعده در روز است.

کاهش وزن مورد انتظار
2/5 کیلو گرم در دو تا سه هفته

کدام ستاره‌ها از این رژیم استفاده کرده اند؟
مایلی سایرس، مگان فاکس

رژیم لاغری جنیفر آنیستون در روز عروسیجنیفر آنیستون از جمله محبوب ترین سوپراستارهای هالیوودی است که زندگی خصوصی اش همواره زیر ذره‌بین خبرنگارها و رسانه‌های جنجالی و مطبوعات بوده است. خبرهای درگوشی حاکی از ان است که بالاخره آنیستون هم در سال 2014 روانه خانه بخت خواهد شد. او که قبلا نیز این برنامه غذایی را امتحان کرده و نتیجه اش را به بهترین نحو دیده است، این بار نیز تلاشش را آغاز کرده تا به اندامی مطلوب و متناسب برسد.

رژیم غذایی زون
رژیم زون بر پایه تعادل 30-30-40 برقرار است یعنی 40 درصد از کالری دریافتی روزانه از کروهیدرات‌ها، 30 درصد از پروتئین و 30 درصد باقی مانده نیز از طریق چربی‌های سالم و مفید تامین می‌شود. این نوع رژیم غذایی تعادل هورمونی را در بدن ایجاد می‌کند و با تعدیل سطح انسولین و قند خون باعث لاغری می‌شود. از سوی دیگر طرفدارن این رژیم می‌گویند که برنامه غذایی زون التهابات سلولی را نیز مانند قرص آسپرین برطرف می‌کند.

اصول رژیم غذایی زون
همانطور که پیش از این نیز اشاره شد تعادل 30-30-40 در دریافت کالری از مواد غذایی مختلف در این رژیم از اهمیت بالایی برخوردار است. با پیروی از برنامه غذایی زون شما خیلی گرسنه نمی شوید بلکه از اجرای برنامه غذایی تان لذت نیز می برید. با پیروی از این برنامه غذایی شما باید سه وعده غذای اصلی و دو میان وعده میل کنید و در طول روز از خوردن انواه منابع پروتئینی کم چرب مانند سفیده تخم مرغ، ماهی و غذاهای دریایی، گوشت لخم، مرغ و... غافل نشوید. هر وعده از رژیم زون تقریبا 500 کالری و هر میان وعده آن 100 کالری انرژی دارد.

کاهش وزن مورد انتظار
2 کیلوگرم در دو هفته

کدام ستاره‌ها از این رژیم استفاده کرده اند؟
جنیفر آنیستون و سارا جسیکا پارکر